Varisco pumpen s.r.o.
                                                                                                               

 
Úvodní stránka
 

ČERPADLA

Zubová čerpadla
pro viskózní kapaliny

Samonasávací kalová
čerpadla

Ostatní čerpadla

Dávkovací čerpadla Dosatron
(chlorátor, medikátor)
 

PŘÍSLUŠENSTVÍ

Membránové zpětné klapky
(prevence proti vodnímu rázu)

Plastový poklop na studnu

Plastové nádoby
 

FILTRACE

Koagulační filtrace
(dočištění odpadních vod)

Pískové filtry
(odstranění železa a manganu)
 

ZÁVLAHY

Mikroporézní hadice
(kořenová závlaha)
 

KONTAKT

Varisco pumpen s.r.o.
Luběnice 7, 783 46 Těšetice
Tel:  420 585 429 550
Fax: 420 585 954 016
varisco@iol.cz
GPS:
49°34'32.719"N, 17°7'16.327"E

 

Mikroporézní hadice pro kořenovou závlahu

Tuporex je hadice z mikroporézního materiálu o vnitřním průměru 16 mm, kterou voda prosakuje miliony pórů rovnoměrně po celé délce a průměru do půdy.

Použití:

Ve sklenících, fóliovnících, zahradách, sadech, lesních školkách, plantážích
s průmyslovými rostlinami, při zakládání nových vegetací, travnatých ploch…

Instalace na povrchu:

Způsoby položení hadice:

Záhony • skalky • živé ploty a dřeviny • truhlíky


Tam, kde je vegetace obměňována (skleníky, fóliovníky, zahrady…). Hadice rozviňte, při větších délkách spojte plastovými spojkami a na koncích opatřete plastovými zátkami. Při rozvinutí v pravidelných souběžných liniích tvoří řádky a lze do jejich těsné blízkosti sázet rostlinky. Výborných výsledků je možno dosáhnout přikrytím ploch s instalovanými hadicemi mulčovacím rounem. V místech pro sázení rostlinek těsně u hadic rouno prostřihněte a vsaďte rostlinky. Udržuje se takto teplo a vlhko, voda se neodpařuje a je zamezeno růstu plevelů. Údržba záhonů během vegetace je pak minimální.

Instalace do půdy – pod kořeny:

Při neměnnosti výsadby (víceleté rostliny) – sady, školky, plantáže, travnaté plochy… Instalace v zemi chrání hadice před mechanickým poškozením, nebo zcizením a zamezuje nebezpečí vzniku plísňových chorob. Doporučená hloubka uložení je pro zeleninu 15 – 20 cm v sadech pak 20 – 40 cm.

Napájení:

Přivádět vodu k hadicím lze několika způsoby. Pro snadnou instalaci doporučujeme rozvody z plastových materiálů. Na rovném terénu a při stálosti uložení závlah je vhodný trubkový rozvod. V členitějším terénu a při požadavku přenosnosti použijte rozvod plastovými hadicemi. Celou instalaci je možno kdykoliv srolovat a přemístit, či uschovat. Doporučený průměr rozvodů je vždy větší než hadice TUPOREX.

Provozní podmínky:

Tyto závlahy pracují i v podmínkách, kdy nelze jiný způsob dodávky vody ke všem rostlinám použít. Výhodou je zde potřeba nízkého tlaku vody (0,3 – 0,5 bar). Zkušenosti však ukazují i na možnost ještě nižšího tlaku, kdy při celodenním zavlažování jsou hadice pouze vlhké a v řádkových formacích se udržuje vlhkost pouze v šířce 10 – 20 cm kolem rostlin a zbytek ploch zůstává suchý. Zde je nutné zdůraznit možnost použití napájení samospádem, při celodenní stálé a rovnoměrné dodávce vláhy s patrnými úsporami. Ověřeno až 70% v daných podmínkách.

Upozornění:

Používáte-li k zavlažování užitkovou vodu s obsahem drobných mechanických nečistot, doporučujeme použití filtru s propustností do velikosti částic 300 mikronů, umístěného před celým rozvodem. Na naší adrese dostanete hadice TUPOREX případně i se spojovacími elementy přímo nebo na dobírku.

Závislost průtok – tlak

p…tlak [bar] Q…průtok [l/h na m délky]